הדברה אורגנית

הדברה אורגנית על ידי מדביר מקצועי

הדברות הן דבר הכרחי למי שנתקל במכות של ג'וקים, מכרסמים או נמלים. למרבה הצער, הדברה יעילה ויסודית, לרוב כוללת שימוש ברעלים העשויים לפגוע באיכות הסביבה בשל התפרקותם האיטית וגרוע מכך, באדם ובחיות המחמד בבית. כדי להקטין את הסיכונים, מדבירים בעלי רישיון מנסים להקטין למינימום את השימוש בחומרים מזיקים ומכאן התפתח מוצר חדש בהדברות : הדברה אורגנית. שיטת הדברה לבית ללא חשש מהשפעות הרעלים.

שיטת ההדברה האורגנית

בשיטות הדברה מסורתיות יותר המדביר היה נאלץ לחבוש מסיכות, היה צורך לרוקן את הבית מיושביו למספר שעות ולרוקן את ארונות האוכל בטרם המדביר מתחיל את עבודתו. הדברה לנשים ובסביבת תינוקות הייתה אסורה.

שיטת הדברה אורגנית, מבוססת על שימוש בחומרים המופקים מצמחים על בסיס טבעי , בעלי רמת רעילות מינימלית לבני אדם ולחיות הבית. מחקרים בתחום ההדברה גרמו לפיתוח מוצרי הדברה מתקדמים אשר יעילותם לא נופלת מחומרי ההדברה הישנים יותר.

הדברה המשלבת ידע וניסיון של המדביר עם שיטות הדברה מתקדמות יכולה למגר את בעיית המזיקים בסביבת הבית לאורך זמן ולמנוע את שובם. השימוש בהדברה אורגנית נחשבת ליעילה כיוון שהיא בעיקר מסתמכת על תוצאות מחקרים אשר מלמדים על אורח חיי המזיקים ובהתאם לכך מנטרלים את יכולת המחיה שלהם באזור.

הדברה בשיטה אורגנית מאוד מקובלת ומבוקשת . שיטת הדברה  זו מאפשרת לשמור על אורח חיים רגיל לאחר ביצוע ההדברה, ושומרת על איכות הסביבה. זו שיטת הדברה אשר הולכת ומתפתחת על ידי פיתוחים מדעיים בתחום ההדברות.

דוגמאות לתכשירי הדברה אורגנית:

תרסיס על בסיס קליפות תפוז , יעיל מאוד בהרחקת יתושים וגו'קים. נמצא לשימוש בטוח בסביבות ילדים תינוקות ונשים בהריון.

ביצוע הדברת נמלים על ידי ג'ל רעיל לנמלים – פיזור נקודות ג'ל אשר מיועד להרעיל את קן הנמלים כולו ובעיקר את המלכה של הנמלים על ידי כך שהנמלים שיוצאים להביא מזון לקן, סוחבים את הג'ל לתוך הקן ובכך מרעילים את כולו.

גרגירים לנמלים – הגרגירים מפוזרת בקרבת קן הנמלים ויעילותה מתבססת על אותו עיקרון של הג'ל. המטרה שהנמלים יביאו אותה לקן, יאכילו בה את יתר הנמלים והמלכה ובמשך מספר ימים הקן יתרוקן .

לסיכום, הדברה אורגנית היא שיטת ההדברה המועדפת לבתים ומשרדים.

פלג חבר ארגון המדבירים

למה לבצע הדברה אורגנית איתנו?