הדברת תיקנים

הדברת ג'וקים בבית ובחצר

מתי הכי נכון לבצע הדברת ג’וקים?

ג’וקים, אולי באופן פרדוקסלי, הוא אולי סוג בעל החיים שמפחיד ביותר את האדם, על אף שאין לכך שום סיבה רציונלית. ג’וקים הם יצורים הנוטים ליצור אצלנו טראומות, עד כדי כך שמספיק לנו לראות בליל קיץ חמים כתם כהה על הרצפה, כדי לקפוץ מתוך מחשבה שמדובר על ג’וק. מגוון התגובות של אנשים לג’וקים הוא עצום, אבל הוא תמיד משקף רתיעה, פחד פתאומי ורב עוצמה, ולעיתים אף בריחה החוצה או על גבי כסא או משטח מוגבה. כדי למנוע את כל המצבים האלה, אתם רוצים לבצע הדברת ג’וקים ואתם רוצים לבצע אותה בזמן.

אפשר לבצע ריסוס תיקנים לפתרון מיידי של הבעיה על ידי תרסיסים שאפשר לקנות ברשתות השיווק אבל ריסוס ג’וקים כזה הוא מקומי ולא פותר את הבעיה לזמן ארוך.

 

הדברה כדאי לבצע בתחילת האביב, לפני שהג’וקים מגיעים

המועד הנכון ביותר לביצוע הדברה של גוקים הוא תחילת האביב, ולאורך האביב כולו, לפני שהג’וקים מתחילים לצאת מהמסתור ולנוע לעבר הבית שלכם. אנשים רבים מבצעים את ההדברה אחרי שכבר זיהו ג’וקים בביתם, ובמצב כזה, לא ניתן לדעת כמה ג’וקים כבר נכנסו לבית. בנוסף לכך, אם תקפידו לבצע את ההדברה במהלך עונת האביב ולפני הקיץ, תוכלו להבטיח שההדברה לא רק תחסל את הג’וקים אלא אף תמנע מהם מלהיכנס לביתכם. זאת בניגוד למצב בו הג’וקים כבר בבית, מה שאולי יחסל אותם, אבל גם יבטיח לכם “גופות” של ג’וקים מעת לעת.

 

הדברה היקפית גם בבורות הביוב

הג’וקים חיים בדרך כלל בבורות הביוב השכונתיים, ועם התחממות מזג האוויר, הם מתחילים לחפש יציאה והתרחקות מן החום, מחפשים מזון בכל מקום אפשרי. דרכי ההגעה שלהם הם בדרך כלל  צינורות הביוב, החל מצינור הביוב של השירותים, וכלה בציור הביוב של הכיור ושל מכונת הכביסה. בתהליך של הדברת ג’וקים, יש לבצע הדברה גם בתוך בור הביוב, וגם בנקודות הגישה והממשק  של אותם צינורות ביוב עם המרחב הביתי.

להדברה שתחזיק מעמד הרבה זמן הזמינו איש מקצוע מומחה עם רישיון.

כאשר אתם מזמינים שירות של הדברת ג’וקים, וודאו שאתם עושים את זה אצל מדביר מקצועי ואחראי, שיבוא ויקדיש את הזמן הנדרש כדי להבטיח שאף ג’וק לא יכנס לביתכם. כאמור, הקפידו לעשות את זה כבר בתחילת האביב, ולאורך האביב כולו, וזכרו שעדיף מאוחר מאשר אף פעם.

מדביר מקצועי גם ישתמש בחומרי הדברה תיקניים ומאושרים לשימוש ולא למשל ברעלים שמיועדים לחקלאות ועלולים לגרום לנזק בריאותי בשימוש ביתי.

ההדברה גם תחזיק לזמן ארוך ובדרך כלל גם יש עליה אחריות.

פלג חבר ארגון המדבירים

מה עושים אם יש מכת ג'וקים בבית?

מטרד של ג'וקים הוא לא אסתטי לעיניים ועלול לגרום גם לבעיות בריאות כי הם עלולים להעביר זיהום למזון. במקרה של בעיה כדאי לפנות למדביר שידע לבצע ריסוס במקומות הנכונים

למה לבצע הדברת מזיקים איתנו?