הדברת חרקים

הדברת טרמיטים על ידי מדביר מקצועי

טרמיטים הם חרקים קטנים דומים לנמלים. הם מתפתחים במושבות של כ 50,000 טרמיטים. מצויים בעיקר בסביבות עצים כיוון שהם ניזונים מתאית. בישראל קיימים 7 מינים של טרמיטים. בשנים האחרונות ניצפה גידול משמעותי בארץ של מושבות טרמיטים כך למשל יש בעיית טרמיטים בראשון לציון והאזור. לא כל מדביר יכול לטפל בהדברת טרמיטים. מה חשוב לדעת לפני שמזמינים הדברה?

הדברת טרמיטים למדבירים עם התמחות

הדברת טרמיטים מחייבת ידע וניסיון שונה מאשר הדברות אחרות ולא כל חברת הדברה יודעת לטפל בהם. הטרמיטים חיים במושבות מאורגנות. חלקם דואגים להבאת מזון (תאית) למלכת המושבה ולטרמיטים האחרים. הדברת הטרמיטים מצליחה רק כאשר מתמקדים בהרג מלכת המושבה. כאשר מלכת הטרמיטים מתה, יתר הטרמיטים מחפשים אזורי קינון אחרים ומתרחקים מהחלל הנגוע.

הדברת טרמיטים נעשית על ידי החדרת חומר הדברה עמוק לאדמה במספר נקודות מסביב לאזור הנגוע בטרמיטים כדי להגיע אל מושבתם. אם נצפו טרמיטים בתוך מבנה, המדביר יחדיר את חומרי ההדברה על ידי קידוח של כל 0.5-1 מטר בנקודות מסביב ליסודות הבית ולמשקופי דלתות וארונות עץ.

שיטה נוספת להדברת טרמיטים היא הצבת מלכודות. כאמור, הטרמיטים יוצאים ממושבתם כדי לחפש אוכל. המדביר מציב פיתיונות מורעלים לטרמיטים, וכאשר הם מביאים את הפיתיון למושבתם, כל הטרמיטים אוכלים ממנו ומתים.

 הדברת טרמיטים רק על ידי מדביר מקצועי

כאשר מתגלה מקום נגוע בטרמיטים, ההדברה אינה כרוכה בשימוש בחומרים רעילים  לבני האדם ולסביבה לשם ביצוע ההדברה דרוש ידע מקצועי לגבי שימוש בחומרים.

לפני שהמדביר מתחיל בפעולת ההדברה עליו להסביר לבעלי הבית מה בדיוק הוא עומד לעשות

ובאיזה חומרים הוא משתמש.

לאחר מספר שעות מביצוע ההדברה מורשים בעלי הבית לשטוף ולנקות אותו היטב בטרם חוזרים לנהל שם אורח חיים רגיל.

מדביר טרמיטים מקצועי יעביר הנחיות ברורות לבני הבית בהתאם לחומרי הדברת הטרמטים שבהם השתמש.

 
פלג חבר ארגון המדבירים

הדברת טרמיטים עם מדביר מורשה

במקרה של חשד לבעית טרמיטים כדאי לקרוא למדביר עם רישיון שיטפל בבעיה בצורה מקצועית

למה לבצע הדברת מזיקים איתנו?