ניהול של מסעדה הוא דבר שבא לידי ביטוי בלא מעט היבטים. חשוב להבין כי לא רק הוצאת מנות טעימות לסועדים היא זו שיש להתייחס אליה במהלך הפעילות של המסעדה, אלא שגם קיים צורך חשוב מאוד לשמור על בריאותם של סועדים ועובדים כאחד תוך הדברה מקצועית אל מול מזיקים שיכולים להפריע במסעדה.

ברור לכולנו שאף אחד לא רוצה לסכן את הסועדים במסעדה שלו ואף אחד אפילו לא מוכן שיהיה סיכוי קטן שמישהו מאורחי המסעדה יחווה מפגש לא נעים עם מזיק מסוים כמו תיקן או עכבר למשל. הדברה של מסעדה היא אם כן דבר חשוב, והיא מציגה תמונה רחבה הן של ניהול המסעדה והן של ניהול פעולות ההדברה.

למטבח של מסעדה כל הזמן נכנסת סחורה שכוללת ארגזי מזון וקרטונים. בתוכם יכולים להגיע נמלים או ג'וקים. מחסן המזון של המסעדה עלול למשוך גם עכברים או חולדות. כל אלה יכולים להעביר מחלות או סתם להרוס את הסחורה.

ההנחיות החשובות לבעל המסעדה

מי שמעוניין להדביר את כל שטח המסעדה בצורה רצינית ואחראית מקפיד לא רק על בחירת החומר המתאים ודרך הפעולה הטובה ביותר, אלא שהוא גם מנחה את הלקוח שלו לבצע פעולות חשובות בעצמו. כך, מעבר לסריקה קפדנית של המסעדה על מנת להתאים את ההדברה למצב בשטח, מבוצעת עוד פעולה חשובה.

במהלך איכותי של הדברת מסעדות משלב המדביר בין הפעולות שהוא מבצע ובין הידע שהוא מעביר לבעל המסעדה או למנהליה. כלומר, שמעבר לזיהוי מוקדי החיים של המזיקים הוא מסביר כיצד לאטום דלתות על ידי מברשות למשל, וכיצד למנוע ממזיקים לעבור ממקום למקום ובכך לפגוע קשה במסעדה.

טיפול מיידי וטיפול לעתיד

יש תחכום רב כשאנו מדברים על הדברה של כל מסעדה מסוימת. הכוונה היא לכך שהדברה איכותית תציג גם מפת הדברה מאורגנת שבה יש ציון מדויק של תיבות ההאכלה במקום ההדברה ושל מלכודות התיקנים ועוד. כך יכול המדביר להגיע מדי תקופה להדברה תדירה ושוטפת תוך שהוא מחדש את הרעלים במקומות הנ"ל ומבצע ריסוס ג'וקים או ריסוס נמלים לפי הצורך.

דבר זה מצביע על הדברת מסעדות מתוך ראייה קדימה שתקל על העסק להימנע מסיכונים תברואתיים ומעוגמת נפש בדמותה של תביעה משפטית או ביקורות שליליות חלילה. מהצבת מלכודות חדשות, דרך החלפת רעלים ,ועד לדיווח לבעלים לגבי מצב המזיקים ניתן למנוע בעיה חוזרת ומיותרת לחלוטין.

הדברת מסעדות מומלצת היא ע"י ביצוע הדברה על בסיס חודשי.