הדברה במפעלים

הפרויקט המורכב של הדברת מפעלים

מפעל הוא לא בית מגורים ובטח לא דירה קטנה בבניין מגורים. לכן מדובר על פרויקט לא קטן כשיש להדביר מפעל מסוים בכל מקום בארץ. גודלו של המפעל יכול להיות עצום לעתים, צפיפות העובדים בו יכולה להיות גדולה, כמות המכונות יכולה ליצור הגבלה, ועוד אלמנטים אחרים יכולים להקשות על כל מהלך של הדברה.

לכן אנו צריכים להבין שמדובר על פרויקט של ממש ולא על עבודה שגרתית של מדביר בבית קרקע עם גינה או בדירת מגורים גבוהה. בנוסף יש לקחת בחשבון את העובדה שהמפעל לא מעוניין להפסיק את תהליכי הייצור בו בזמן ההדברה, ולכן הדבר הופך להיות משימה שיכולה להתאים רק למדביר ברמה גבוה מאוד.

 

על אלו מזיקים מדובר

היכרות רצינית עם המשימה של הדברת מפעלים מראה לנו עד כמה המדביר יכול להתמודד עם סוגים רבים של מזיקים. אם נחזור שוב להבדלים בין מפעלי ייצור ובין מבני מגורים, הרי שנראה כיצד יש מזיקים שבדרך כלל אנו לא מוצאים אותם בבניין או בבית קרקע, והם אופייניים רק למפעלים גדולים שממוקמים בבידוד מסוים.

כך, מדביר מקצועי שמגיע למשימת הדברה במפעל מסוים רואה כיצד לעתים הוא צריך להתמודד עם מעופפים כמו יתושים, דבורים, זבובים, צרעות ועד, עם מכרסמים כמו עכברים, חולדות,ואפילו נמיות, עם חרקים זוחלים כמו נמלים, תיקנים, חיפושיות ועקרבים, ועם סילוק של עופות כמו ציפורים או יונים.

 

השגת תוצאות מושלמות בכל מפעל

הרשימה שמציגה את סוגי המזיקים לעיל מדגישה מאוד עד כמה מדובר על פרויקט מורכב מאוד. זאת מאחר ועל המדביר לבחור את החומר, את הזמן, ואת השיטה המתאימים לכל סוג של מזיק. לעתים תהיה הדברת מפעלים דבר שייעשה עם חומרים כימיים, לעתים עם חומרים ללא רעל כדוגמת מלכודות לחרקים ומכרסמים.
כך או כך, מדובר על מהלך איכותי מאוד שחייב להציג תוצאות מושלמות בכל מפעל שבו עובד המדביר. אחרת יכולים בעלי ומנהלי המפעל להתרעם על כך ששילמו לא מעט כסף וראו כיצד המזיק חוזר להפריע לעבודת המפעל וגורם נזקים שמסתכמים בלא מעט כסף.

 

המלצה נכונה ויעילה להדברת מפעלים היא טיפול על בסיס חודשי עם מדביר מוסמך כך אפשר לנטר ולמגר מזיקים לאורך זמן ביעילות רבה,כמוכן מדביר טוב נותן גם טיפים מקצועיים לאיטום נכון של המפעל שיכול לתת שקט להמון שנים.