הדברת נמלים בבית ובחצר

הדברת נמלים

הדברת נמלים בכל מקום

נמלים הם חרקים שנמצאים כמעט בכל מקום. על השיש במטבח, בפינות הבית, קירות, שקעי חשמל, ארונות ואיפה לא? לרוב בסביבת הבית ניתקל בנמלים השחורות הקטנות. אי אפשר לומר כי הנמלים גורמות לנזקי רכוש או נזקים גופניים לאדם, אבל הן בהחלט גורם מפריע להתנהלות החיים בבית. הנמלים מתרבים במהירות. כדי לטפל במכת נמלים, לפני ביצוע ההדברה יש לאתר את מקור הגעתן ולאטום אותו. אחרת, ההדברה לא תהיה יעילה, כי הן ישובו.

נמלים בבית ובגינה אפשר לראות כל השנה אבל כשמתחיל החום הן יוצאות יותר ואז הנראות שלהן בולטת. אם נמלה אחת מצאה משהו מעניין לאכול אז היא תביא אחריה שיירה שלמה.

במקרה שזיהיתם התחלה של בעיית נמלים כדאי לטפל בה בלי דיחוי כי אחרת הבעיה גדלה ולא נעלמת.

 ביצוע ריסוס ושימוש בג'ל – לאחר שנאטמו מקורות הגעתן של הנמלים לחלל הבית, מדביר מקצועי יערוך ריסוס יסודי בבית בחומרי הדברה שמיועדים לשימוש נגד נמלים. ריסוס  הבית אינו מסוכן לבני הבית , הם יוכלו לנהל חיים רגילים בבית אחרי שעתיים. מעבר לפעולת הריסוס, ישנו ג'ל מיוחד המיועד לטיפול מקומי יסודי יותר. המדביר מפזר נקודות  מהג'ל אשר משמש כפיתיון לנמלים. הנמלים שתפקידן להביא אוכל לקן, מתפתות לקחת את הג'ל להאכלת יתר הנמלים ובכך משמידות את הקן כולו.

הדברת נמלים במטבח

מטבח הבית הוא מקום רגיש שחביב במיוחד על נמלים. במטבח יש את המזון שלנו והרבה ממנו מתאים גם לנמלים ולכן הן באות אליו. זה קורה במקרים רבים בגלל מעט סוכר שנשפך או פירורי מזון שמושכים את הנמלים. מניעת נמלים במטבח מתחילה לכן עם ניקיון יסודי. סגירת כל קופסאות המזון והאריזות שלא בשימוש יתנו פחות אפשרויות זמינות לנמלים. כדאי גם לנקות באופן יסודי את הריצפה ומשטחים שבהם אוכלים או מכינים מזון כי לפעמים לא רואים את כל הלכלוך שמושך. כדאי גם לנקות מקומות נסתרים כמו מאחורי התנור או מתחת למקרר.

הטיפול בנמלים יתבצע אחרי זיהוי מדויק של סוג הנמלה. בדרך כלל המדביר ישתמש בג'ל שהוא ישים בנקודות שבהן עוברות הנמלים במסלול אל האוכל.

ביצוע הדברת נמלים בחצר הבית ובגינה

חצר הבית הוא מקום מועד למכות נמלים. הן מתחפרות באדמה ובונות קן. הדברת נמלים בחצרות נעשית על ידי פיזור של גרגרי הדברה, אותן הנמלים מושכות את הגרגירים להאכלת הקן ובכך גורמות להמתת הקן כולו. בחצרות מומלץ לחזור על פעילות ההדברה הזו אחת למספר חודשים כדי למנוע חזרה של נמלים ובניית קינים מחודשים.

לפני פעולת ההדברה המדביר יזהה מהו סוג הנמלה ובהתאם לזה ישתמש בחומר הדברה מתאים. אם התגלתה בגינה נמלת האש אז הטיפול בה הוא אחר מאש נמלים אחרות.

הדברת נמלים – עשה זאת בעצמך

בכל סופר קיים מגוון שלם של תרסיסים קוטלי נמלים. התרסיסים האלה מיועדים לשימוש ביתי ולטיפול מקומי בנמלים. הריסוס לא נחשב ליעיל במיוחד. קיני נמלים מורכבים מנמלים שיוצאות להביא מזון עבור נמלים שתפקידן מתבצע בתוך הקן עצמו. הריסוס קוטל רק את הנמלים שיוצאות מהקן.

כשמדובר במכת נמלים גדולה, יש לבצע הדברה אינטנסיבית ויסודית יותר.

חברות הדברה שונות מוכרות ג'ל נגד נמלים המיועד לקטילת הקן כולו. כפי שהוזכר במאמרנו זה, נקודות ג'ל מונחות ברחבי הבית, הנמלים לוקחות את הג'ל אל הקן שלהן ובכך גורמות להשמדת הקן כולו. ג'ל להדברת נמלים הוא מאוד יעיל, כיוון שהוא פותר את בעיית הנמלים מיסודה ללא צורך של פינוי  מוצרי מזון מהארונות לפני ריסוס או מהמדפים.

אם בחרתם בביצוע הדברת נמלים עצמאית אז לפני רכישת חומרי הדברה שונים כדאי לקרוא באדיקות רבה אחר הוראות האזהרה בתווית התכשיר .

אם בחרתם בביצוע ההדברה על ידי חברת הדברה מקצועית כדאי לראות לא רק את המחיר אלא גם שלמדביר יש רישיון בתוקף מהמשרד להגנת הסביבה. חברת הדברה שמאמינה בעבודה שלה תתן גם אחריות לטיפול ותבוא לבצע תיקונים לפי צורך.

פלג חבר ארגון המדבירים

מחיר הדברת נמלים


כשמחפשים חברת הדברה מסתכלים גם על המחיר. כדאי לבדוק מחירי הדברה ב2-3 חברות ואז להחליט. מחיר ההדברה נקבע לפי מספר פרמטרים ובינהם: גודל השטח המודבר. ככל שהשטח גדול יותר כך צריך יותר חומר הדברה והטיפול בבעיה לוקח יותר זמן סוג ההדברה שמתבצע (נמלת האש או נמלים אחרות) ביקוש והיצע – בקיץ יש הרבה יותר ביקוש וקשה למצוא מדביר פנוי דחיפות ההדברה במקרה של מחיר הדברה נמוך כדאי לוודא שלמדביר יש רישיון ושהוא משתמש בחומרי הדברה תקניים לבית מחיר הדברת נמלים מתחיל ב250 שקלים לדירת 2 חדרים ועולה לפי הפרמטרים שהוזכרו

למה לבצע הדברת נמלים איתנו?