הדברת-עש-הבגדים

הדברת עש הבגדים מציגה התמודדות כוללת

אם יש מעופף שאנו מאוד לא אוהבים הרי שהוא עש הבגדים. מי מאתנו רוצה לחוות מצב שבו חולצה יפה שקנה עומדת לה בארון כשהיא מלאת חורים? אחרי הכול אנו מוציאים ממיטב כספנו על מלתחה איכותית ונאה כדי שנרשים כל אחד, ולכן עש כזה שעושה חורים בבגדים הוא יצור שאנו מאוד לא רוצים בבתינו.

 

למרבה הצער רצונות לחוד ומציאות לחוד, ואנו רואים כיצד עש כזה נמצא בלא מעט בתים ומציג תוצאות מאוד לא נעימות עבור כל מי שרוצה לנהל את חייו בצורה שגרתית ולסמוך על שלמותו של כל בגד שהוא מוציא מהארון. זאת בין אם מדובר על מלתחה לגבר, קולקציה לאישה, או בגדי ילדים בגילאים שונים.

 

מי הוא עש הבגדים

כדאי להגיד כמה מילים על עש מסוג זה על מנת שכל אחד יבין בדיוק עם מה אמור להתמודד מדביר שמגיע לבצע מהלך רציני של  הדברת עש הבגדים. מדובר על חרק שיש לו חיים בגלגול מלא. כלומר, הוא מציג מסלול חיים של ביצה, זחל, גולם, ובגרות. כך הוא מצליח לעשות חיים לא פשוטים לכל בעל נכס בארץ.

 

עש זה הוא דמוי פרפר בגודל קטן, אך הוא ממש לא בעל חיים יפה ומרתק כמו פרפר. זאת מאחר והוא מתביית לו על מגוון רחב של אריגים טבעיים ובגדי פשתן כדי לכרסם אותם בצורה מרגיזה. כך הוא מצליח לאחר זמן קצר יחסית להשאיר אחריו בגדים מלאי חורים שאי אפשר לעשות בהם שום שימוש לאחר הנזק שגרם.

 

כשכל הפעולות הנדרשות לא עוזרות

בעלי נכסים שונים מנסים להיות חרוצים ורציניים, ולבצע פעולות שונות על מנת למנוע מעש הבגדים לפלוש להם לתוך הארון. חלק מדיירי בית מסוים מנסים לנקות בקפדנות דפנות ופינות של ארונות וחלק מדייריה של דירה כלשהי מנסים לנקות היטב את המדפים ולדאוג לאוורר מדי פעם את ארונות הבגדים שלהם.

 

גם כביסות בתדירות נכונה וחשיפת בגדים לאור השמש יכולים לעזור, אך לא תמיד הדבר מספיק. לכן לאחר שקלו כל הקיצים ויש קושי אמיתי מול מעופף מזיק זה חשוב להסתמך על שירות איכותי של הדברת עש הבגדים בדרך להיפטרות מלאה ממנו.