מדביר מוסמך רישיון 2148
עבודת הדברה עם אחריות

הדברת-עש-המזון

הדברת עש המזון דורשת ביצוע ממוקד

בין המזיקים השונים שמוצאים את דרכם אלינו אנו יכולים למצוא את העש. מעופף זה מצליח לחדור למקומות רבים בישראל דרך כל מיני חורים קטנים באריזות מזון שונות. לא מדובר בשיטה מתוחכמת של בעל חיים מסוים, אלא ביכולת שלו לעושת שימוש במבנה גופו על מנת לחדור לסביבה שמתאימה לו.

 

בפועל, מה שקורה זה שלאחר רכישה של שקית מזון, יכול למצוא עת עצמו מישהו עם עש מזיק שחודר אל תוך המבנה ומטיל מספר לא מבוטל של ביצים על מנת להתרבות. ריבוי זה יכול לגרום נזק לא קטן ולהביא להרגשה של עוגמת נפש כל עוד המזיק הזה חי במקומות מסוימים.

 

הכרת תכונותיו של מזיק בעייתי

בל נשכח כי כאן אנו מדברים על עש המזון שגופו בנוי למעבר דרך חורים קטנים (כמו אלה שיש בשקיות מזון כאמור), ולכן הטיפול בו צריך להיות ממוקד. טיפול כזה של הדברת עש המזון הוא תוצאה של היכרות על התכונות של בעל חיים זה ועם נזקים הרבים והמגוונים שהוא יכול לעשות בכל מבנה אליו הוא חודר.

 

היכרות מעמיקה עם סוג כזה של מזיק ממחישה את יכולותיו ההרסניות הן בבתי מגורים, הן במפעלי תעשיית המזון, הן במטבחים, הן במחסני מזון וכיו’. כך מדובר על עוד מזיק, אחד מיני רבים, שחי בעולמנו ומצליח להפריע לשלוות חייהם של דיירים ולשטף עבודתם של עובדים בארגונים ובמקומות שונים.

 

עבודה בהתאם לכל רמת נזק

אם אנו מדברים על הדברת עש המזון, הרי שבעצם אנו מדברים על עבודה מדויקת בהתאם לרמת הנזק שהוא עושה. כשמדובר על מטבח, הרי שבהתאם לסדר הגודל של החלל ובהתאם לנזק שנוצר, מבוצע ריסוס יסודי מאוד כדי לנטרל את המזיק המוכר הזה בחיבורים ביין הקיר לתקרה לאורך הבית ובנוסף מוסיפים מלכודות דבק עם פרומון משיכה שלוכד את העש הבוגר ובעצם קוטע לו את גלגול החיים(גלגול מלא).חשוב לציין שמלכודות אלו ללא רעלים בכלל.

 

חשוב להבין עד כמה שימוש בחומרי ריסוס בעלי רעילות נמוכה היא כזו שאין להקל בה ראש. בל נשכח כי אנו מדברים על מטבחים ועל תעשיות המזון, ולכן לא רק ריסוס יכול להיות הפתרון.במחסנים שהנגיעות קשה אפשר גם להדביר נגד עש המזון ושאר חרקים שפוגעים במזון באמצעות מערפל קר,כמובן תוך שמירה על בטיחות האדם,הסביבה והמזון.