הדברת עש- להיפטר מהפרפרים אחת ולתמיד.

בבתי מגורים מצויים 2 סוגי עש: עש הבגדים ועש המזון בצורתו הפרפראית. עש הבגדים מאופיין בהתמקמות בארונות בגדים במקומות החשוכים שבהם, העש ניזון מסיבי בגדים שהוא מכרסם ומהם גם טווה לעצמו נרתיק למסתור, את העש ניתן לזהות על ידי סימני כרסום וקרעים על בגדים שאוחסנו בארון וסימני הימצאות זחלים, גלמים ושאריות קורים בפינות ובסדקים בארון הבגדים.

עש המזון ניזון מרטיבות, פטריות, קמחים, קטניות ושאריות מזון ועל כן הוא מצוי בעיקר באזורי אכסון של מאכלים יבשים- ארונות מטבח, מזווה, מחסני מזון ועוד. גם נגיעות של עש זה אפשר  לזהות בקלות כאשר מבחינים בפרפרים קטנים ואפורים שבקעו מגלמי העש ומסתובבים באזורים הנגועים, גלמי עש וזחלים בקרבת מאכלים ובתוך אריזות מזון פתוחות של קטניות, פירות וקמחים.

הדברת עש תיעשה רק ע"י איש מקצוע

הדברת עש, שלב ראשון לזהות את המקור לפתוח את הארונות עם האוכל היבש ולראות אולי יש שקית נגועה שהביאה איתה את עש המזון לאחר מכן להוריד את קורי העש מפינות התקרה ע"י מטאטא ולאחר מכן למקם מלכודות דבק עם פרומון שמושך את העשים למלכודת .אפשר להיפתר מהעשים בצורה מקצועית ובטיחותית לגמרי. על כן בבחירת מדביר לעש הקפידו שבעתיים על בעל מקצוע אמין עם תעודות והסמכות רלוונטיות נדרשות, ניסיון מוצלח במיגור עש ואחריות על העבודה.

איך תמנעו עש?

כמו כן, לאחר ההדברה נקטו באמצעי מניעה מראש של הישנות העש. את ארונות הבגדים אווררו מפעם לפעם, שאבו את פינותיהם וזרקו בגדים ישנים או שאינם בשימוש וכן אל תאכסנו בארון בגדים שלא עברו כביסה לאחר השימוש.

בארונות המטבח והמזווה אחסנו אריזות סגורות הרמטית, חממו מזונות יבשים כ15 שניות במיקרוגל בטרם הכנסתם לארון, והקפידו על סגירת הארונות מיד לאחר השימוש בהם, הקפידו על ניקיון המדפים ועל סילוק פירורי מזון או קמח שנותרו בהם וכמובן זרקו מוצרי מזון שהייתה בהם נגיעות של עש. הפעולות הללו יועילו למניעת העש ולשמירה על בריאותכם וכן תסייע להצלחת ההדברה לאורך זמן ארוך יותר.

בכל מצב של נגיעות עש מהרו להזמין מדביר מקצועי שיחסל את המפגע לפני שהוא יתפשט על פני אזורים נוספים בבית שלכם.