הדברת חרקים

הדברת פשפשים

הדברת פשפשים היא סוג הדברה שונה. כדי להבין אם נתקפנו בפשפשים, ראשית נבין מי הם הפשפשים?

פשפשים הם חרקים קטנים בצבע אדמדם. תפוצת הפשפשים היא בכל העולם והם מצויים בכל מקום אפשרי. בעיקר נבחין בהם בצמחייה, במאגרי מים, בתי גידול ומתחת לאדמה. הפשפשים ניזונים בעיקר מצמחים, אך גם מיונקים ועופות. לפשפש ישנו חדק המזין אותו. תוך כדי יניקת המזון הוא מפריש ארס. הארס אינו קטלני לבני אדם ובעלי חיים אך בהחלט גורם לסבל.

חשוב להבהיר כי פשפשים אינם פרעושים. פרעושים הם טפיל המתנחל בפרוות בעלי חיים ויונק את דמם. הפשפשים לא נוטים להיטפל לפרוות חיית המחמד. פשפשים מזיקים לבני אדם על ידי מציצת דם,פגיעה בצמחייה, בגידולים חקלאיים בעיקר, גירויים חזקים בעור שבמקרי קיצון מובילים לזיהום.

 

איך מטפלים בפשפשים?

קיימת שיטת הדברה ביולוגית שהיא פיזור זן של פשפשים שניזון מהפשפשים הפוגעים ביבולים צמחיים. פעולת ריסוס פשפשים היא יותר נפוצה ומיועדת בעיקר אם נתגלתה בבית מכת פשפשים. הריסוס נעשה באופן מבוקר ורק על ידי מדביר המוסמך לטפל בבעיית הפשפשים.

אם נתגלתה בסביבת הבית בעיית פשפשים, בטרם פעולת הריסוס, נצטרך לשאוב ספות, מקומות מרבץ של חיות מחמד, כריות, מזרנים ושטיחים. כלי מיטה ואריגים ניאלץ לכבס בהרתחה.  הריסוס הוא שיטת הדברת פשפשים היעילה ביותר. הריסוס פוגע גם בביצי הפשפשים וכך מונעים מ”הדור הבא” להתפתח. שיטה זו הוכחה כי היא יעילה למניעת פשפשים לטווח ארוך. חשוב להבין שהפשפשים מתרבים במהירות. אם הדברת הפשפשים לא תיעשה בצורה יסודית, היא לא תיפסק.

פשפשי המיטה

קיימים פשפשים הנטפלים לאריגים ומוצאים להם משכן קבוע בעיקר במזרני מיטות. אלה הם פשפשי המיטה..

זה המקום לפרט אודות הבעיה. לפעמים, בטיולים בעיקר, במקומות כמו המזרח הרחוק, אנשים מתעוררים מתגרדים בכל גופם, כאשר על גופם סימני נשיכה קטנטנים אשר מותירים פצעונים בגוף. הגוף נותר מצולק לתקופה קצרה, אך עם המעבר לשינה במקום אחר, או טיפול בבעיית הפשפשים במיטה, הגירוי יעבור. לא נמצאו מקרים שהפשפשים הצליחו להזיק לאדם מעבר לכך מבחינה בריאותית. על הסדינים וודאי נבחין בנקודות קטנות של כתמי דם.

הדברת פשפשים מכל סוג מחייבת ידיים מקצועיות של מדביר אמין ומנוסה.

פלג חבר ארגון המדבירים

מה קורה אם יש פשפשים בבית

אם אתם חושדים שיש לכם בעית פשפשים כדאי לכם לקרוא למדביר שיבחן את הבעיה ויטפל בה בצורה מקצועית

למה לבצע הדברת מזיקים איתנו?