מדביר צרעות

הכל על הדברת צרעות

צרעות הוא חרק שיכול להיות מרשים ברמה הרומנטית, אך גם יכול להיות מאוד מכאיב ומאוד מסוכן לאנשים מסוימים. עבור מרבית האנשים, אין שום בעיה עם צרעות אותן הם פוגשים אולי מספר פעמים בודדות במהלך כל הקיץ, בטיולים, אולי בפארק או בכל מקום אחר, ובאופן שאינו מאיים. יחד עם זאת, אם ממש ליד הבית שלכם החליטו הצרעות להקים לעצמן קן צרעות, זה יכול להתברר לכם כמו הסיוט הגדול ביותר שחוויתם מצד חרק כלשהו, כולל תיקנים.

יש בשורות טובות, ויש גם בשורות רעות. 

הבשורות הטובות הן שאפשר לבצע הדברת צרעות, ולמעשה, אם תזמינו את איש המקצוע המתאים, תוכלו להיפטר מהן בקלות רבה. הבשורות הרעות הן, שאם לא תעשו את זה על ידי איש המקצוע המתאים, ותזמינו איש הדברה ש”מדביר הכל, רק תגידו”, לא רק שהבעיה לא תעלם, אלא שזה יכול להתברר גם כמהלך מסוכן. הדברת צרעות מבוססת על הבנה של אופן הפעולה ואופן החשיבה של הצרעות. צרעות הם יצורים החיים בלהקות ממוצעות, ולכל להקה יש מלכה אחת.

מגיעים אל המלכה, ומפילים את כל הקן

כל התנהלות הצרעות היא סביב אותה מלכה, ובהיעדר המלכה, מאבדות הצרעות את “שפיותן” ופשוט אובדות עצות מתפזרות להן לכל עבר ונעלמות. בהינתן זאת, המטרה היא די ברורה: להדביר את המלכה. בניגוד להדברה של תיקנים, לא מדובר על פיזור חומר שברגע שהתיקן דורך עליו, גם אם זה קורה חודשיים אחרי ההדברה, הוא פשוט מת. הדברת צרעות צריכה להשיג את המטרה בתהליך ההדברה עצמו, ועל כן תהליך זה מתבצע ברובו מחוץ לבית, היכן שממוקם קן הצרעות.

הדברה של קן צרעות היא משימה מעט מסוכנת, שצריכה להתבצע על ידי מומחה

מן הסתם, מדובר בתהליך שיכול להיות מסוכן ועתיר כאב ועקיצות, אם לא יודעים לעשות אותו בזהירות. המלכה נמצאת בדרך כלל בתוך הקן עצמו, ולכן יש להגיע אל הקן, לחלוף על עשרות צרעות מתגוננות, ולבצע את המלאכה. כאמור, רק איש מקצוע המתמחה בתחום זה, ויודע כיצד לבצע הדברה של קן צרעות, יוכל לבצע עבורכם את המשימה בצורה אפקטיבית ובטוחה.

ניסיון לטפל בקן צרעות בצורה לא מקצועית כמו למשל על ידי ניסיון לשרוף אותו או לרסס עליו חומרים אחרים עלול להיות מסוכן. במקרה כזה הצרעות עלולות לצאת ולתקוף את מי שמתקרב לקן או מי שבסביבה.

בדרך כלל עבודת הדברת צרעות תעשה בשעות הערב כשהן הולכות לישון. המדביר יזהה את מקום הבעיה ויפזר חומר מיוחד בצורה אבקה שיפתור את הבעיה.

גם למקרים של צרעות במקומות סגורים כמו מקלטים למשל יש פתרון וכדאי שיבוצע רק על ידי מדביר מקצועי עם רישיון.

 
פלג חבר ארגון המדבירים

מה ההבדל בין הדברת דבורים להדברת צרעות?

צרעה היא חיה מזיקה שעלולה לתקוף בני אדם ולגרום לנזק. הדברה שלה צריכה להתבצע רק על ידי מדביר מקצועי. דבורה מייצרת דבש והיא חיונית לטבע. אם יש לכם קן דבורים שצריך לטפל בו אז יש אנשי מקצוע שמפנים אותו ולא מדבירים.

כמה עולה הדברת צרעות?

מחיר הדברת צרעות מתחיל ב350 שקלים.

למה לבצע הדברת צרעות איתנו?