הדברת קרציות

הדברת קרציות על ידי מדביר מקצועי

קרציות הן יצור קטן ומציק, שיכול לגדול ליצור טיפה יותר גדול וטיפה יותר מציק אם לא מטפלים בו כראוי. מרבית הסיכויים שמפגש בינכם ובין קרציה יתבצע אם יש לכם חיית מחמד בבית, ובמיוחד כלב. פרוותו של הכלב מספקת לקרציה קרקע פוריה לחיות ולהתרבות בתוך פינה חמה ונסתרת וללא מפריע. פרט לכך שקרציות יכולות לגרום לעוגמת נפש רבה לכלב שלכם, הן יכולות גם להתפשט ולהגיע לאזורים נוספים בבית, ובסופו של דבר להתנחל גם על העור של ילדכם או שלכם.

לנקות את הכלב ואת אזור המרבץ שלו.

כדי להימנע ממצבים אלה, אתם רוצים לבצע הדברת קרציות, והדברה כזאת היא בעצם תהליך הכולל מספר מרכיבים. תחילה, אתם רוצים לטפל בכלב שלכם על ידי איש מקצוע, או וטרינר שיוכל להעניק לכם מספר פתרונות כמו רצועה עם חומר דוחה קרציות, או חומר מדביר קרציות לחלוטין. שנית, אתם רוצים לנקות את אזור המרבץ של הכלב, להחליף את השמיכה או הכרית, או לנקות אותם היטב על מנת להבטיח שלא נותרה בו ולא קרציה אחת, או חשוב יותר, ביצת מטילה אחת.

הדברת קרציות באמצעות חומרים מתאימים ובשיטה הנכונה

בהמשך לכך, אתם רוצים להדביר את הקרציות  באמצעות חומר הדברה מתאים, ובהיבט זה ישנם חומרים מתאימים יותר וחומרים מתאימים פחות. לא כל מה שרעיל לחרק כזה, רעיל גם לחרק אחר, ולא כל חרק מדבירים באותה צורה, אותה שיטה ואותו החומר. הדברת הקרציות היא הדברה שיש לבצע על ידי איש מקצוע המציע את השירות באופן ספציפי, ויודע להתמודד עם הבעיה בצורה יעילה, הן בהיבט המקצועי של ביצוע ההדברה, והן בהדרכה נכונה שלכם לגבי הפעולות שעליכם לבצע על מנת לפתור את הבעיה ולמנוע את הישנותה.

איש המקצוע צריך להיות מדביר עם רישיון של המשרד להגנת הסביבה. כך תדעו שהוא יודע את העבודה ומשתמש רק בחומרים תקניים.

מניעה – ההדברה הטובה ביותר

לאחר שביצעתם את ההדברה, ופתרתם את הבעיה, אתם רוצים להקפיד על התנהלות מונעת, שהיא הדרך הטובה ביותר להדביר את הקרציות. התנהלות מונעת מתחילה ומסתיימת בטיפול ייעודי לכלב שלכם, טיפול באמצעות קולר ייעודי, וישנם מספר קולרים כאלה שעושים את העבודה בצורה מאוד אפקטיבית. כמו כן, יש להקפיד על ניקיון הסביבה שלו, ועל מקלחת תקופתית לכלב.

פלג חבר ארגון המדבירים

למה לבצע הדברת קרציות איתנו?