הדברת חרקים

הדברת תיקנים

הדרך הנכונה לבצע הדברת תיקנים – ג’וקים

תיקנים, או בשפת העם, ג’וקים, הם הסוג הנפוץ ביותר של מזיקים אחרי נמלים, ועל אף שכמות התיקנים שאתם פוגשים במהלך עונת קיץ טיפוסית נמוכה לאין שיעור מזו של הנמלים, כל אחד יודע שמספיק תיקן אחד כדי ליצור טראומות ופחדים שעל אף שאין להם בסיס רציונלי, הם קיימים והם מאוד מאוד לא נעימים. על כן, כדי למנוע את המצבים האלה, אתם רוצים לבצע הדברת תיקנים, אתם רוצים לבצע אותה כמו שצריך, ואתם רוצים לבצע אותה במועד.

ביצוע ההדברה במועד הכי טוב הוא בתחילת האביב אבל אם יש בעיה חריגה כדאי לקרוא למדביר כל השנה

כולנו מכירים את התוצאות של חוויית ההיתקלות הראשונה שלנו עם תיקן במהלך הקיץ. מאותו הרגע, כל כתם על הרצפה יקפיץ אותנו, וכל תזוזה של משהו בזווית העין מייד תמשוך את תשומת ליבנו ברתיעה קטנה בלב. על מנת להימנע ממצבים אלה, אתם רוצים להקפיד ולבצע הדברת תיקנים ממש בתחילת עונת האביב, וזאת על מנת למנוע את כניסתם של התיקנים לבית מלכתחילה. אם תאחרו לבצע את ההדברה, התיקנים עדיין ימותו, אך את הגופות שלהם תוכלו למצוא פזורות בבית. אחרי שאמרנו את זה, בכל הקשור להדברה של תיקנים, עדיף מאוחר מאשר אף פעם.

הדברה של תיקנים בסביבת הבית

התהליך של הדברת תיקנים צריך לכלול לא רק פיזור של חומר הדברה ברחבי הבית, אלא גם מסביב לבית, ובמיוחד בבורות הביוב. בורות הביוב הם למעשה ביתם של התיקנים, וכל עוד הם שם, לאף אחד אין בעיה עם זה, אלא שבעונת הקיץ, יוצאים התיקנים ממקומות המסתור, ומחפשים מזון בבתי מגורים, משרדים, מפעלים, חנויות וכל מבנה אחר שניתן למצוא בו מזון. החוכמה בתהליך היא למנוע את מסלול ההגעה של התיקנים אל הבית.

נטרול דרכי ההגעה של התיקנים

מסלול ההגעה יכול לכלול את חלונות הבית, והוא יכול לכלול את כל צנרת הביוב המחברת את הבית שלכם בצורה ישירה אל ביתם של התיקנים. הדברה איכותית דואגת לנטרל את כל דרכי הגישה של התיקנים בכל תנאי ובכל מצב, לרבות ריסוס של רצועת החיבור בין האדמה מסביב לבית ובין הקירות החיצוניים של הבית, וביצוע ריסוס מסביב לכל פתחי הביוב בבית ובסביבתם.

פלג חבר ארגון המדבירים

הדברת תיקנים בביוב בבית ובחצר

תיקנים חיים לא רק בבית אלא גם בחצרות ובביובים. במקרה של בעיה כדאי לקרוא למדביר מקצועי שיבצע ריסוס מתאים ויתן אחריות על העבודה

למה לבצע הדברת מזיקים איתנו?