הדברת טרמיטים

טיפול בבעית טרמיטים על ידי מדביר מקצועי

טיפול בטרמיטים מחייב ידיים מקצועיות

טרמיטים הם חרקים דמויי נמלים קטנים בצבע בהיר  אשר מקימים מושבות של אלפים בעיקר באזורים שופעים עצים. טרמיטים ניזונים מתאית המצויה בעץ. בעולם נצפו מאות מקרים, בהם התפשטות רחבה של טרמיטים גרמו לנזקים רבים. במקרים של הזנחה, בתי עץ רבים נאכלו כמעט כליל על ידי מושבות שלמות של קינון טרמיטים. בישראל מכת הטרמיטים אינה כל כך גדולה כמו במקומות מסויימים בארה”ב ואוסטרליה, אבל עדיין ישנם מקומות בעיקר לאורך שפלת החוף ומדבר יהודה שמתפתחים שם טרמיטים. איך מטפלים בטרמיטים?

הדברת טרמיטים דורש התמחות ספציפית לטרמיטים. הדברה לא מקצועית ואמינה עלולה להגביר את קינון הטרמיטים ולהרחיב את הבעיה הקיימת . יחד עם זאת, יש לזכור כי לשם טיפול בטרמיטים יש להשתמש בחומרי הדברה המחייבים ידיים מקצועיות ומנוסות כדי לא לגרום נזקים לבני הבית.

כדי למנוע התפשטות טרמיטים יש לטפל בבעיית הטרמיטים מוקדם ככל האפשר כדי למנוע התפשטותם.

מדבירים מקצועיים לטיפול בטרמיטים מגיעים ראשית כדי לבחון את הבעיה, האם אכן מדובר בטרמיטים ולא בחרקים אחרים. המדביר מכיר את התנהגות הטרמיטים ויודע שברגע שיגרום למות המלכה, כל יתר הטרמיטים יחפשו להם מושבות אחרות. אך מעבר לנקיטת הצעד של הרג המלכה יש לנהוג בשיטות הדברה נוספות בטיפול בטרמיטים.

לשם ביצוע הבדיקה, אם אכן מדובר בטרמיטים, המדביר משתמש ראשית בבחינת המקום בצורה ויזואלית, את הנזקים שנגרמו מהם ובעזרת מכשירים אלקטרונים לגילוי מושבות הטרמיטים הוא מזהה את המקום בו הם מתרכזים. שם נעשית עבודת טיפול בטרמיטים ממוקדת.

טיפול בטרמיטים – הוראות אזהרה

בטרם מזמינים מדביר טרמיטים רצוי לבדוק את הרישיונות שלו ואת ניסיונו המקצועי בתחום ההדברות.

לפני שהמדביר מתחיל בפעולות ההדברה , יש לפנות כלי אוכל מארונות עץ ולהרחיק רהיטים מהקירות.

עם סיום ההדברה, יש לשטוף היטב את כל סביבת הבית, את הרהיטים וארונות העץ. רק לאחר שהמקום אוורר כראוי, בני הבית יוכלו לשוב לשגרתם כאשר הם רגועים יותר ונינוחים יותר מהטיפול בטרמיטים.

פלג חבר ארגון המדבירים

טרמיטים בבית

אם אתם חושדים שיש לכם בעית טרמיטים בבית כדאי שתזמינו מדביר מקצועי שיבחן את הבעיה במהירות. כל עיכוב עלול לגרום לתופעה להחמיר.

למה לבצע הדברת טרמיטים איתנו?