הדברת ולכידת חולדות

לוכד חולדות 24 שעות

חולדות בבית, או בכלל בסביבת החיים של בני אדם הן לא בעלי חיים סימפטיים. החולדות מעבירות מחלות, פרעושים ונשיכתן כואבת. חולדות הן חיות חברתיות ובעלות יכולת להתרבות. אם נמצא כי קיימת חולדה אחת במבנה יש לטפל בבעיה מידית כדי למנוע את החמרת בעיית החולדות על ידי כושר הרבייה המהיר שלהן.

חולדות עלולות לגרום לנזקים רבים ברכוש כמו כרסום כבלים חשופים, הרבה של ציוד או סחורה ועוד דברים. החולדה גם מעבירה מחלות והיא מסוכנת לבריאות.

אם נמצאה חולדה בסביבת הבית, ואינכם מעוניינים בשיטות הדברה שונות כמו הדברת חולדות ברעל, זה הזמן לקרוא ללוכד חולדות

מה שונה לוכד חולדות ממדביר?

ראשית דבר, נבהיר כי חולדה היא בעל חי חכם, בעל כושר למידה טוב. החולדות ממהרות להכיר את סביבתן ומזהות מקומות מסתור או מילוט באזור. כמו כן, החולדה היא מכרסם מהיר והישרדותי וקשה לתפוס אותה.

לוכד חולדות הוא מקצוע הדורש ידע וניסיון רב על חיי החולדות והרגליהן. לוכד מנוסה יידע לאתר מקומות מסתור של החולדה ולוכד אותה בידיו או במכשירי לכידה שונים. הלוכד אינו משתמש ברעלים ללכידת החולדה. לכידת החולדה נעשית במקום לאחר שבדק מקומות אפשריים מהם נכנסה החולדה ומטפל בנקודת החדירה שלה כדי למנוע פלישת חולדות נוספות למקום.

שימוש במלכודות דורש מיומנות

הזכרנו כבר כי חולדה היא מכרסם הישרדותי וחכם. ברגע שהיא מזהה מפגע, היא נוצרת בזיכרונה כי מדובר במלכודת ולא תתקרב יותר לאזור. היא כן תמצא דרכים לעקוף את אותה מלכודת ולהסב נזקים בתוך הבית. זו הסיבה לכך, שמי שאינו מיומן בהצבת מלכודות לחולדות, עשוי להפוך את החולדה לחכמה יותר ויהפוך את בעיית החולדות לקשה יותר. דוגמה נפוצה לכך: אם הוצבה מלכודת דבק והחולדה הניחה את כף רגלה וזיהתה מיד כי מדובר במלכודת, היא תצליח להימלט ותזכור כי המלכודת מיועדת ללוכדה. מרגע שלמדה כי המקום מזיק, היא תאכוף את המלכודת ותמצא דרכים אחרות להיכנס לבית. לוכד חולדות יודע איך להציב מלכודות באופן יעיל.

אם מעוניינים בשירותיו של לוכד חולדות ולא מדביר מקצועי .יש להבהיר לנותן השרות את המינוח. הרבה מדבירים משתמשים בשם "לוכד חולדות" מבלי שניתנה להם ההסמכה הספציפית ללוכד, אלא מדבירים בשיטות של הצבת פיתיונות מורעלים. לוכד חולדות הוא אותו בעל מקצוע שמצליח לתפוס ולהראות לבעלי הבית את החולדה ולהוכיח לו כי הורחקה.

פלג חבר ארגון המדבירים

שימוש במלכודות על ידי לוכד חולדות

מלכודות לחולדות הן שונות ממלכודות עכברים. מדובר במלכודות גדולות יותר. קיימים מגוון סוגים של מלכודות: דבק, קפיץ,דלת צונחת ורשת. היתרון המובהק של המלכודות הוא בכך, שהחולדה נתפסת מידית ונמנעים נזקים, אין פגר במקום לא ידוע, כך גם נמנעים מחרקים שבאים לכרסם בגוויה. אבל, רבים נמנעים משיטה זו כיוון שהיא גורמת סבל לחיה. מלכודת חולדות צריך לדעת להציב בצורה חכמה כי החולדות הן חיות חכמות שלומדות את השטח.​

הדברת חולדות אלקטרונית ללא שימוש ברעל

השיטה לביצוע הדברת חולדות אלקטרונית מקובלת ומבוקשת מאוד.
זוהי שיטת הדברה מאוד מתקדמת, אינה כרוכה בשימוש ברעלים או השארת פגרים.
קיימת מערכת אלקטרונית המפיצה רעש בעצמה גבוהה מאוד שאינו נשמע לבני אדם, עוצמת הרעש מבהילה וגורמת לחולדה למצוקה עד שהיא מתרחקת מהאזור. חסרונה של השיטה הוא, שמדובר בהדברה יקרה היות והיא דורשת פיקוח מתמיד. אינה יעילה בשטחים גדולים.

הדברת חולדות אינה מסתיימת רק בביקור המדביר ופעולתו במקום. המדביר חייב לתלות אזהרות כי מבוצעת הדברה באזור ויש לנקוט באמצעי זהירות לחיות מחמד ולבני אדם.

המדביר גם יבדוק שאין במקום מזיקים נוספים כמו עכברים או ג’וקים.

אחרי ביצוע ההדברה המדביר ייתן יעוץ על איך למנוע את חזרת הבעיה. במקרים רבים יש חולדות ליד ביובים פתוחים, פחי אשפה לא סגורים, אשפה שנמצאת מפוזרת באזור, קיום של לול תרנגולות באזור ועוד סיבות.

עדיפה מניעת חולדות על ידי טיפול בכל המפגעים האפשריים.

למה לבצע הדברת מזיקים איתנו?