לוכד עכברים

לכידת עכברים על ידי מדביר מקצועי

האם נדרש לוכד עכברים לטיפול בעכבר אחד?

אנשים רבים בוחרים להתמודד עם בעיית עכברים בבית באופן עצמאי לחלוטין, רק כדי לגלות כעבור שבוע שהשיש במטבח שוב מלא בגרגרים שחורים, הפרשות של עכבר נוסף. העניין עם עכברים הוא שאם יש אחד, לבטח יש עוד, ואם יש אחד, לבטח יש גם דרך כניסה המאפשרת לעכברים נוספים להיכנס באופן חופשי, כך שגם אם מצאתם את העכבר הבודד שהטריד אתכם, זה לחלוטין לא אומר שפתרתם את הבעיה.

ביקור ראשון, ביקור חשוב

על מנת לפתור בעיה של מכת עכברים אתם רוצים להזמין לוכד עכברים שיבצע את העבודה בצורה יסודית. למעשה, טיפול במכת עכברים הוא לא טיפול חד פעמי, אלא תהליך לאורך זמן. יחד עם זאת, הביקור הראשון של לוכד עכברים הוא הביקור החשוב ביותר, ובו מתבצע זיהוי של המקום ממנו נכנס העכבר, מסלול ההליכה שלו בתוך הבית, ותכנון האופן בו תתבצע הלכידה.

תכנון אופן הטיפול בצורה חכמה ומתוחכמת

עכברים הם יצורים אינטליגנטיים, לבטח יותר מג'וקים או מנמלים, ועל כן אינם נוטים ליפול כל כך בקלות למלכודות שמציבים להם. על מנת ללכוד עכבר בצורה יעילה, ישנה חשיבות לשני פרמטרים: הצבת המלכודות בנקודות אסטרטגיות לאורך מסלול ההליכה של העכבר (מסלול הליכה בדרך כלל קבוע שלו), והצבת מגוון סוגים של מלכודות על מנת להטעות את העכבר. עכברים יודעים לזהות סכנה ולהתרחק ממנה. פיזור של מלכודות מסוגים שונים יכול להטעות את העכבר ובסופו של דבר להוביל אותו לתוך אחת המלכודות שפוזרו בדרך.

אל תתנו להם סיבה להגיע

עבודתו של לוכד עכברים עשויה להימשך לעוד ביקור או שניים בהתאם להיקף הבעיה, כמות העכברים, והאופן בו יש לחסום את נקודת הכניסה שלהם אל הבית. יחד עם זאת, גם לכם יש אחריות בעניין, ולאחר שפתרתם את הבעיה, או אפילו לאחר שזיהיתם אותה, עליכם להקפיד לשמור על רמת היגיינה מקסימלית, לדאוג שלא נשאר מזון מחוץ למקרר או לארון במהלך שעות הלילה, וכן להקפיד שהמזון סגור ואטום היטב. הדרך הטוב ביותר להיפטר מעכברים היא לא לתת להם את הסיבה להגיע מלכתחילה.

פלג חבר ארגון המדבירים

הצבת מלכודות עכברים מסוגים שונים

מלכודות עכברים שונות ממלכודות לחולדות שהן גדולות יותר. קיימים מגוון סוגים של מלכודות: דבק, קפיץ,דלת צונחת , נדנדה ועוד. היתרון המובהק של המלכודות הוא בכך, שהעכבר נתפס מידי ונמנעים נזקים, אין פגר במקום לא ידוע, כך גם נמנעים מחרקים שבאים לכרסם בגוויה. אחרי שנתפס העכבר במלכודת כדאי לשחרר אותו במקום רחוק

מה עושים כדי למנוע עכברים

עכברים לא באים בלי סיבה. הם יבואו אם יהיו להם תנאים נוחים של מחיה כמו אוכל. כדי למנוע את בואם כדאי לשמור על ניקיון קבוע ובמיוחד איפה שיש אוכל ואשפה. נוסף לזה כדאי לאטום פתחים שמהם העכברים יכולים להגיע כמו למשל בעלית גג.

למה להזמין לוכד עכברים שלנו?