הדברת חרקים

לכידת עכברים

מדוע לכידת עכברים צריכה להיות נטולת חומרים כימיים

לרוב אנו שומעים על הדברה שכוללת חומרים כימיים. זאת בין אם אנו מדברים על ג'וקים וגם אם אנו מדברים על עכברים. נראה כי הגישה הראשונית היא להשמיד את המזיק ולא לטפל בו בצורה אחרת. במקרה של עכברים ראוי לחשוב מעט יותר לעומק מאחר ואפשר בהחלט להימנע מהריגה מיותרת ולהרוויח מכך בגדול.

 

הכוונה היא לכך שאי הריגה של עכברים במסגרת המיגור שלהם במבנה מסוים תמנע התעסקות עם פגרים מסריחים, עם רעלנים שיכולים לפגוע בבני אדם ובחיות מחמד, ותמנע גם סיכון לטווח ארוך בגלל שפה ושם נשארו עדיין חומרים מסוכנים לאחר התהליך (כשהם גם מעכירים את האוויר במבנים שונים).

 

חשוב מאוד לוותר על שיטות לא אנושיות

יהיו כאלו שישאלו אם כן מה לעשות כדי להימנע מהריגה של עכברים ועדיין להפטר מהם סופית. מדובר בשאלה נכונה מאחר וכל אחד רוצה בסופו של דבר שלא יהיו לו עכברים בבית, במפעל, או במסעדה למשל, ולרוב זה לא מעניין אותו כיצד מתכוון המדביר לעשות זאת ובאיזו שיטה הוא מתכוון לנקוט.

 

גם אם מישהו לא מתעמק בשיטות ההדברה האנושיות יותר של מדביר איכותי, הרי שכדאי להדגיש כי לכידת עכברים באמצעות מלכודות קפיץ שנועלות את העכבר מיד עם כניסתו אליהן ולא הורגות אותו, ופיתיונות טבעיים שגם הם מונעים הריגה מיותרת, היא זו שיכולה להקל מאוד הן על המדביר והן על בעל הנכס.

פלג חבר ארגון המדבירים

יש גם טיפים שאחרים ישמחו לאמץ

יש גם טיפים שרבים ישמחו לאמץ אלו שנאלצים לסבול מעכברים שמסתובבים להם בבית או במקומות תעשייתיים וציבוריים מעוניינים לשמוע גם טיפים מסוימים שיעזרו להם למנוע את התופעה. כלומר, שבין אם אין כרגע עכברים במבנה ובין אם זה עתה הסתיימה פעולה מוצלחת של לכידת עכברים, טיפים שיעזרו למנוע את הגעת העכברים הם בעלי ערך רב. כך מתוודעים בעלי נכסים מסוימים לעובדה כי תבלינים יכולים לשמש כפתרון לא רע בכלל נגד עכברים. ברגע שאפשר להשתמש בדבר טבעי שנחשב לזמין כמעט בכל מקום, הרי שאפשר לעשות צעד חכם ולראות כיצד מניעת הגעת מזיקים בעייתיים היא לא עניין קשה כלל וכלל.

למה לבצע הדברת מזיקים איתנו?