הדברת נמלת האש הקטנה

הדברת נמלת האש

מה היא נמלת האש ולמה כדאי להתגונן מפניה?

נמלת האש היא זן של נמלים המאופיין ביכולת שלו לעקוץ ולגרום צריבה קלה. נמלות אש יכולות לנוע בגודלן מנמלים קטנות למדי, הקרויות נמלת האש הקטנה וצריבתן יכולה להיות כואבת למדי. נמלים אלה נצפו לראשונה בישראל בשנת 2005 במספר ישובים בבקעת הירדן, ולאחר מכן בסביבה הפתוחה שבבקעת הירדן. עם השנים הלכו הנמלים והתפשטו לאזור המרכז, וכבר דווחו מספר מקרים בהם נצפתה הנמלה גם באזור זה. נמלת אש באזור השרון היא גם מטרד חזק.

צריבה קבוצתית ומאוד לא נעימה

עקיצתה של נמלת האש אינה מסוכנת ואינה פטלית אך בהחלט יכולה להוות מטרד משמעותי, בעיקר אם העקיצה נעשתה על ידי מספר נמלים במקביל, כפי שבדרך כלל קורה באוכלוסיות המתנהלות בקבוצות גדולות. במקרים אלה, ניתן לצפות באין ספור נקודות אדומות על אבר מסוים בגוף, עליו הסתובבו מספר נמלי אש ועשו את שלהן. את הנמלה אפשר לזהות באמצעות הצבע שלה, כשהיא מאופיינת בצבע אדום, מעט שקוף. לא כל נמלה אדומה היא נמלת אש, אך אם אתם נתקלים ברבות כאלה, כדאי לעשות בירור ברשות המקומית.

להתגונן מפני נמלי האש

בכל מקרה, אתם בפינה שלכם, רוצים להתגונן מפני נמלת האש, במיוחד אם יש ילדים בביתכם או חיית מחמד, שעליהם יכולה הצריבה להשפיע בצורה חריפה יותר. במקרה כזה, תוכלו להזמין איש מקצוע המתמחה בתחום ההדברה, ויודע לבצע הדברה גם לסוג נמלים זה באופן מוצהר. לא כל מדביר שיודע להדביר תיקנים ונמלים, יודע בהכרח לטפל גם בנמלי האש. ההבדלים מתבטאים הן בסוג חומר ההדברה, הן בשיטת ההדברה, אך בראש ובראשונה בהבנת התנהגות החרק אותו יש להדביר, מסלולי ההליכה שלו, זיהוי קינים של נמלים וידע מקצועי ברור לגבי האופן והאזורים שיש להדביר. שיטת ההדברה היעילה ביותר היא ע"י גרגירי פיתיון שמניחים במקומות הפעילות הנמלים מעבירים את הפתיון לקן ולמלכה וכך בעצם נפתרת הבעיה היתרון המשמעותי בשיטה זאת היא שהחומר אינו רעיל לאדם ואין צורך ביציאה מהבית או בפינוי רהיטים.

אולי זה לא יקרה, אבל אולי כן

אל תגידו "לי זה לא יקרה". בחיפוש פשוט באינטרנט תוכלו לראות אין ספור תמונות של אנשים שנצרבו על ידי נמלים אלה, פה בישראל, וגם הם חשבו שזה לא יקרה להם. מילא כשזה קורה לכם, אבל זה לא ממש סימפטי כשזה קורה לילד קטן. הזמינו עוד היום מדביר מומחה וסיימו את העניין לקיץ הקרוב.

פלג חבר ארגון המדבירים

הצבת מלכודות מסוגים שונים

מלכודות לחולדות הן שונות ממלכודות עכברים. מדובר במלכודות גדולות יותר. קיימים מגוון סוגים של מלכודות: דבק, קפיץ,דלת צונחת ורשת. היתרון המובהק של המלכודות הוא בכך, שהחולדה נתפסת מידית ונמנעים נזקים, אין פגר במקום לא ידוע, כך גם נמנעים מחרקים שבאים לכרסם בגוויה. אבל, רבים נמנעים משיטה זו כיוון שהיא גורמת סבל לחיה. מלכודת חולדות צריך לדעת להציב בצורה חכמה כי החולדות הן חיות חכמות שלומדות את השטח.

למה לבצע את הדברת נמלת האש איתנו?